Wybór kwiatów do jedzenia

Każdy z nas chyba lubi jeść. Nie spotkałam jeszcze osoby, która by nie lubiła. Wiadomo, że jemy wszystkimi zmysłami. Na pewno węch czy smak jest ważny. Ale jest jeszcze jeden zmysł, a mianowicie wzrok. jak widzimy dobrze zaserwowane danie, to mamy ochotę je zjeść od razu. A jak będzie podane tak sobie to od razu nasuwa nam się myśl, że może jest niedobre i nie będzie nam smakować. Dlatego widok dania jest znaczące.

Ozdoby z kwiatów jadalnych

kwiaty jadalne na zamówienieWielu znanych kucharzy lub mniej znanych przystraja swoje dania na różne sposoby. Jedni układają jedzenie na talerzu po mistrzowsku, a inni dodają dodatkowe uzupełnienie w postaci dekoracji, które mogą być jadalne lub też nie. Zazwyczaj od razu rozróżniamy co jest jadalne, a co nie na naszych talerzach. Ale może opowiem wam jedną z historii, która mnie spotkała w restauracji. Poszłam tam ze znajomymi uczcić moje urodziny. Już na samym początku widzieliśmy, że zamówimy takie danie, których jeszcze nigdy nie jedliśmy. Na przystawkę każdy z nas wybrał sałatkę na łące, tak przynajmniej to danie się nazywało. Przystawka była podana na dużym talerzu. Produkty swym wyglądem oraz kompozycją przypominało łąkę. Co więcej mieliśmy też tam kwiaty na talerzu. Każdy z nas odkładał je na bok. A jak kelner przyszedł zabrać talerze, to tylko nas spytała czy nie smakowały państwo kwiaty? Nas to trochę zaskoczyło, ponieważ nigdy nie spotkałam się z jadalnymi kwiatami. Kelner powiedział, że są dobre i możemy spróbować ich. Można je też osobno zamówić, jako osobne danie. Kwiaty jadalne na zamówienie to bogata kompozycja kwiatów na talerzu. Można dostać wszystkie gatunki jadalnych kwiatów. Zamówiliśmy takie kwiaty, ale tylko jeden talerz. Każdy z nas spróbował ich. I wiecie co są one naprawdę bardzo smaczne. Każdemu z nas one smakowały. Teraz jak zobaczę kwiaty na talerzu to będę wiedzieć, że jest to element dania, a nie ozdoba. Dlatego je zjem. Ale chyba zawsze warto się upewnić czy kwiaty, które będą leżały obok dania na talerzu, to rzeczywiście są jadalne. Tak na wszelki wypadek. Nie chciałabym zjeść niejadalnych kwiatów. Ale w sumie to nie sądzę w restauracji podano mi na talerzu niejadalne kwiaty.

Jeśli spotkacie na swoim talerzu ozdoby typu kwiaty to ich nie odkładajcie na bok. Są one jadalne. Myślę, że skoro znalazły się na naszych talerzach to w domyślę mamy je zjeść. Nikt z kucharzy nie położył by niejadalnych kwiatów. Trzeba brać pod uwagę, że każdy kwiat może inaczej smakować. Jedne mogą mieć intensywny smak, a inne łagodny. Moim zdaniem warto spróbować choć raz w życiu jadalnych kwiatów.