Właściwości olejku rycynowego na włosy

W ostatnich latach jedną z najpopularniejszych metod jeśli chodzi o dbanie o włosy jest olejowanie. Dlaczego stało się to tak powszechne? Moim zdaniem wielka popularność stosowania olejów na włosy wynika z mody na naturalne kosmetyki oraz dbanie o urodę przy pomocy jak najbardziej naturalnych metod. Ponadto metoda olejowania zdobyła największą popularność dzięki blogom popularnych blogerek, które wychwalają tę metodę.

Olejek rycynowy w olejowaniu włosów

olejek rycynowy na włosyNa czym więc ona polega i czy w ogóle olejowanie jest skuteczne? Polega to na nałożeniu na włosy wybranego oleju. Istnieje wiele metod nakładania go. Pokrótce postaram się przedstawić kilka z nich. Po pierwsze olej można nakładać na włosy suche lub mokre. Wszystko zależy od typu naszych włosów. Powinnaś wiedzieć jakiego rodzaju są twoje włosy, chodzi tu o porowatość włosów. Wyróżnia się trzy podstawowe typy porowatości: niska porowatość, średnia oraz wysoka. Jeśli masz włosy gładkie i proste z natury, możesz nakładać olejek na suche włosy. Jeśli natomiast twoje włosy są suche i lubią się kręcić, najprawdopodobniej twoje włosy są średnio-porowate lub wysoko-porowate. Wtedy bardziej sprawdzi się nakładanie olejku na mokre lub wilgotne włosy. Sprawdzone jest też olejowanie włosów na nałożoną wcześniej odzywkę lub maskę. Przejdźmy teraz do poszczególnych typów olejów. postaram się omówić, jakie oleje są dla jakich włosów. Popularny olejek rycynowy na włosy sprawdzi się u posiadaczek włosów nisko-porowatych. Ma on właściwości regenerujące, zmniejsza wypadanie włosów oraz przyśpiesza ich wzrost. Jego niewątpliwą zaletą jest niska cena w porównaniu do pozostałych olei. W aptece dostaniesz go już za kilka złotych. Najtańsze będą olejki rycynowe w małych buteleczkach. Jeżeli chcesz je przetestować znajdziesz je na pewno w każdej aptece. Dla tego typu włosów dobry będzie też olej kokosowy oraz olej palmowy. Z kolei dla włosów o średniej porowatości skuteczne mogą okazać się następujące rodzaje: olej ze słodkich migdałów, olej makadamia, olej rzepakowy. Ostatni typ, czyli włosy wysoko-porowate polubią z olejem z orzechów włoskich oraz olejem z pestek winogron.

Oczywiście nie są to jedyne opcje dostępnych olei. Możesz wybierać wśród wielu innych. Wymieniłam tylko kilka z nich. Nie musisz ściśle stosować się jedynie do określonych typów olei, warto próbować i testować, który olej będzie najlepszy do naszych włosów. W końcu każde włosy są inne. Jeżeli dopiero zaczynasz pielęgnację włosów, warto kupić najpierw olejek rycynowy, ponieważ jest uniwersalny i tani.