Różne typy dwustronnej pościeli

Jeśli chodzi o pościel, która tworzona jest z myślą o niemowlętach, producenci zwracają uwagę na wiele kwestii, projektując i wykonując tego typu pościel. Ważną kwestią są z całą pewnością materiały, z których jest ona wykonywana, ale także sposób, w jaki jest szyta. Wszystko to ma wpływ nie tylko na bezpieczeństwo dziecka, ale też na finalną estetykę produktu, która dla wielu rodziców (chcących urządzić idealny pokój dziecięcy) jest bardzo ważna i często ma wpływ na podejmowanie decyzji o zakupie.

Funkcjonalna dwustronna pościel

dwustronna pościel niemowlęca handmadeZe względu na fakt, że na rynku materiałów również pojawiają się coraz to nowe tkaniny, które charakteryzują się antyalergicznością, większą przepuszczalnością powietrza lub też pozytywnym oddziaływaniem na sen dziecka, coraz większa liczba producentów pościeli dziecięcej decyduje się na wykonywanie pościeli dwustronnej. Szczególnym przypadkiem w tej kategorii produktowej jest na pewno dwustronna pościel niemowlęca handmade. Pościel tego typu wykonywana jest nie tylko przy użyciu najlepszej jakości materiałów, zapewniających dziecku bezpieczny i w pełni komfortowy sen, ale również jest ona szyta ręcznie, co wiąże się z większą dbałością o detale wykonania. Jednocześnie, producenci pościeli niemowlęcej, którzy stawiają na ręczne szycie pościeli, starają się wykorzystywać materiały, które cechują się nie tylko odpowiednimi dla dziecka właściwościami, ale dodatkowo mogą pozytywnie oddziaływać na jego rozwój. W ostatnim czasie do takich materiałów zaliczana jest tkanina Minky, więc często możemy w sklepach znaleźć dwustronną pościel, gdzie część wewnętrzna wykonana jest z tego właśnie materiału. Dzięki temu tkanina Minky bezpośrednio dotyka ciała śpiącego dziecka, oddziałując na nie poprzez wypukłe kropki, które stanowią nieodzowną część tego materiału. Tego typu nacisk na dziecięcą skórę uspokaja dziecko i sprawia, że szybciej ono zasypia, co jest bardzo ważną właściwością dla wielu rodziców.

Pościel dwustronna większości z nas kojarzy się z pościelą, która na wierzchniej stronie ozdobiona jest pięknymi nadrukami lub odpowiednim wyszyciem. Strona wewnętrzna tego typu pościeli to dla nas najczęściej jednokolorowy materiał pozbawiony nadruków. Producenci pościeli handmade udowodniają nam w ostatnim czasie, że wcale nie musi tak wyglądać i że to strona wewnętrzna może być tą „ciekawszą” stroną pościeli, która we właściwy sposób oddziałuje na dziecko. Jednocześnie strona zewnętrzna zawsze będzie odpowiednio wykończona pod względem estetycznym.