Nasze pierwsze łoże małżeńskie

Stało się! Wzięliśmy ślub, a teraz urządzamy nasze pierwsze własnościowe mieszkanie, co daje nam wiele radości. Szczególnie dużo uwagi poświeciliśmy sypialni, w którym centralne miejsce zajmuje  łoże małżeńskie. Które z parametrów przy jego wyborze były dla nas najistotniejsze? Na co zwracaliśmy uwagę i jak oceniamy pierwsze chwile w nim spędzone? Poczytajcie.

Solidne i wygodne łoże małżeńskie

solidne łoże małżeńskieKiedy przyszedł czas na wybór mebli do sypialni, dużo uwagi poświeciliśmy łóżku. Miało być ono dla nas wygodne, ale też funkcjonalne. Pomieszczenia w naszym mieszkaniu nie są zbyt duże, a więc i ten parametr trzeba było uwzględnić. Solidne łoże małżeńskie, a tylko takie wchodziło w grę, nie może przecież zajmować całego pokoju. Musi być dostosowane do kształtu i wielkości sypialni. My zdecydowaliśmy się na model, do którego pasuje materac o wymiarach 160×200 cm. To dla nas optymalna powierzchnia, na której możemy się wyspać. Co ważne, łóżko ustawiliśmy na środku, pod oknem, tak byśmy razem z mężem mogli z niego swobodnie wstawać. Starczyło nam jeszcze miejsca na ustawienie stolików nocnych z lampkami (oboje uwielbiajmy czytać książki). W przypadku łoża małżeńskiego istotnym parametrem jest rama łóżka. Musi być stabilna, ale też dobrze wykonana. Nic nie może trzeszczeć czy dawać poczucia, że za chwilę cała konstrukcja się zawali. A, nie oszukujmy się, łóżko dla dwojga nie służy tylko do spokojnego wypoczynku… Udało się nam kupić ramę wykonaną z litego drewna, i choć zapłaciliśmy za nią niemało, wiemy, że była to dobra inwestycja. Od razu też dokupiliśmy materac z pianki termoelastycznej, który w naszym przekonaniu jest najlepszym rozwiązaniem. I w tym wypadku się nie zawiedliśmy, bo jest wygodny, delikatny dla skóry i daje maksymalny komfort snu. Przy wyborze łoża małżeńskiego dobrze jest też zwracać uwagę na jego wygląd. Najlepiej, by był uniwersalny, ponadczasowy, bo przecież nie kupujemy łóżka na miesiąc, tylko na kilka dobrych lat. Powinno ono pasować do wystroju nawet wówczas, gdy zdecydujemy się na jego zmianę. W tym przypadku drewno będące materiałem trwałym i ponadczasowym wydaje się być idealne. 

Aranżowanie sypialni i wybór odpowiednich mebli sprawił nam ogromną radość. Najwięcej czasu poświeciliśmy na wybór łoża małżeńskiego, bo to ono wydawało nam się sercem tego pomieszczenia. I nie żałujemy ani złotówki wydanej na zakup ramy i materaca. Postawiliśmy na najwyższą jakość, a przy tym uniwersalny wygląd. Dodajmy do tego maksymalną wygodę i otrzymamy receptę na sypialnie idealną dla dwojga.