Na nocleg do Pasłęka

Czy warto się wybrać na wakacje do Pasłęka? Jest to miasto, które prawa miejskie uzyskało już w XIII w. jest więc dość stare, co może sugerować, że są tu rzeczy warte obejrzenia. Położone jest w województwie warmińsko-mazurskim, na północnym skraju Pojezierza Iławskiego, które jest terenem głównie rolniczym, choć rozwinięta jest też turystyka wodna. To też jest coś, z czego może warto skorzystać przebywając w tych rejonach. Przez samo miasto przepływa rzeka Wąska, która uchodzi do jeziora Druzno. W Pasłęku dominuje rolnictwo i przemysł lekki.

Co warto zwiedzić w Pasłęku?

komfortowy nocleg w PasłękuAle są tu też ciekawe zabytki, jak choćby zbudowany ok 1320 r. zamek krzyżacki. Był on wielokrotnie odbudowywany, po zniszczeniach podczas wojen i pożarów, począwszy od XVI w. aż po II Wojnę Światową. Od lat sześćdziesiątych XX w. pełni cele kulturalne. Z zabytków są tu jeszcze gotycki kościół trzynawowy, mury miejskie wraz z basztami i bramami, które otaczają Stare Miasto, kilkanaście kamieniczek, gotycki ratusz i wiele innych. Jak widać warto odwiedzić Pasłęk, więc warto postarać się o komfortowy nocleg w Pasłęku tak, aby spędzić tu kilka dni. Noclegi można znaleźć na przykład hotelach, gdzie do dyspozycji gości są pokoje dwu lub trzyosobowe z zagwarantowanymi w cenie pełnymi posiłkami. Łóżka w pokojach są wygodne, dostępne są pokoje z tv i lodówką. Możliwe jest także przenocowanie w pensjonacie, jeśli przyjeżdża się większą grupą. Zarówno hotele jak i pensjonaty zapewniają noclegi z wyżywieniem. Można też zamówić noclegi kwaterach prywatnych, gdzie gospodarze zadbają o nasz komfort i zapewnią nie tylko wygodne łóżka, czyli miejsce do spania i wypoczynku, ale także wyżywienie w dogodnym dla nas kształcie. Mogą to być trzy posiłki dziennie, to znaczy śniadania, obiady i kolacje podawane w jadalni, albo śniadania i obiadokolacje. Ewentualnie możemy się zdecydować na nocleg ze śniadaniem a ciepły posiłek zjeść na mieście w jednej z lokalnych restauracji albo knajpek. Jest wiele możliwości, by przenocować w Pasłęku, trzeba się tylko rozejrzeć.

Warto przyjechać na długi weekend do Pasłęka, by pozwiedzać jego zabytki, albo skorzystać z ciekawej oferty turystycznej pobliskiego Pojezierza Iławskiego. Odpoczynek nad jeziorem w okolicach Pasłęka może być ciekawą formą spędzenia wolnego czasu na przykład w wakacje. Zachęcamy do przyjazdu w okolice Pasłęka i znalezienie tu dla siebie wygodnego noclegu, który spełni oczekiwania. Wygodne łóżka i smaczne posiłki to jest to, czego nam potrzeba w czasie wolnym.