Jak wytępić szczury?

Nikomu już nie jest do śmiechu. Problem wielkich miast ze szczurami jest poważny. Tylko skutecznie i systematycznie przeprowadzane zabiegi deratyzacyjne polepszają tą beznadziejną sytuację. Jednak coraz więcej firm deratyzacyjnych pojawia się na rynku, a wraz z nimi nadzieja, że szczury zostaną w końcu definitywnie pokonane. Czyli za sukces uznać by należało, że uda się ograniczyć ich populację w sposób znaczący. To kluczowe z punktu widzenia zagrożeń epidemiologicznych, jakie są domeną tych gryzoni. 

Kto zwalcza szczury metodą chemiczną? 

chemiczne zwalczanie szczurówSposoby walki ze szczurami są różne, do najpopularniejszych należą oczywiście rozstawiane przy naszych domach, klatki ze spreparowanym jedzeniem. Jednak ta metoda mimo, że jest popularna to do najskuteczniejszych nie należy. Jednymi z najbardziej skutecznych metod, które eliminują szczury są środki chemiczne w różnej postaci. Spreparowane jedzenie to oczywiście podstawa, jednak co ciekawe przybiera wiele form. Od sypkiego granulatu do trutek z wosku. Wszystko jest kwestią kreatywności producenta. Jedną z ciekawych form, jest również pasta, której szczury jeszcze dobrze nie znają więc ochoczo pałaszują. Ilość trucizny, obecna w paście, wystarczy do eksterminacji około dwudziestu szczurów, co czyni ten środek jednym z najmocniejszych na rynku. Chemiczne zwalczanie szczurów oferuje większość firm deratyzacyjnych. Ceny usług nie podlegają uśrednieniu, gdyż każdy przypadek należy potraktować indywidualnie. Ponieważ na koszt składa się wiele czynników, jak: wielkość obiektu, w którym przeprowadzana jest deratyzacja, liczba osobników, nakład pracy, etc. Dlatego nie możemy mówić o cenie, za na przykład złapanie jednego szczura. Niby proste, ale złapanie jednego szczura, nie jest równe złapaniu innego. Ten prosty przykład powinien pokazać, że jest to logiczne rozwiązanie i cena to rzecz względna. Jednak nie jest to usługa droga i przeciętna usługa zamyka się w kwocie trzystu złotych. To bardzo mało, jak na tak potrzebną działalność, de facto ratującą nas od wszelkiego rodzaju epidemii. Zresztą ile było epidemii w Europie, w tylu epidemiach udział brały szczury. 

Zwalczania szczurów nie należy podejmować się na własną rękę. Tym bardziej chemicznego. Takie rzeczy lepiej zostawić specjalistom. Oni doskonale wiedzą, jak obchodzić się ze wszelkimi substancjami i oni dbają o bezpieczeństwo deratyzowanej przestrzeni. My, jako laicy, raczej takiej odpowiedzialności nie powinniśmy przyjmować. Jeżeli jesteśmy zdecydowani na usługę deratyzacyjną, a nie wybraliśmy jeszcze firmy, to internet zadba o polecenie nam tej odpowiedniej.