Filozofia firmy Essential Foods

 

W obecnych czasach każda firma, bez względu na to, w jakiej branży działa, najczęściej kieruje się jakąś filozofią i stawia sobie do realizowania pewnego rodzaju misję. W przypadku firm zajmujących się odpowiedzialną produkcją karm dla zwierząt zdaje się to być szczególnie ważne również ze względu na fakt, iż często właściciele zwierząt nie zdają sobie nawet sprawy z tego, jak różny może być skład karmy dostępnej popularnie na rynku i jak ważne jest wybieranie karmy, która bazuje wyłącznie na właściwych składnikach.

Zdrowa karma to zdrowy pies

zdrowe karmy dla psów essential foodsJedną z firm, która zajmuje się produkowaniem zdrowych karm dla psa, jest firma Essential Foods. Firma ta stawia sobie za cel przede wszystkim tworzenie takiej karmy dla psów, która będzie wspierała ich zdrowy rozwój i gwarantowała utrzymanie w odpowiedniej kondycji bez względu na wiek psa. Z tego też powodu zdrowe karmy dla psów Essential Foods w całości są pozbawione zbóż i wszelkich produktów zbożowych, których psy – ze względu na skrócony układ trawienny i brak amylazy w ślinie – nie są w stanie strawić. Niewiele osób wie, że karmy, które bazują na produktach zbożowych podrażniają psie jelita i często prowadzą do alergii skórnych. Essential Foods stara się, by ich karmy dawały każdemu psu siłę do tego, by w pełni pokazał swoje możliwości i to, na co go stać. Firma wierzy bowiem w to, że to, co nasz pupil zje w prosty sposób przekłada się na jego zachowanie, nie tylko to związane z aktywnością fizyczną, ale również z ogólnym nastawieniem do świata i ludzi. Ze względu na fakt, iż psy to przede wszystkim zwierzęta mięsożerne, skład każdej karmy produkowanej przez Essential Foods zawiera w sobie 60% mięsa, z czego przynajmniej 30% to mięso świeże. Każdy mięsny skład karmy uzupełniany jest odpowiednimi warzywami i owocami, które uzupełniają wszystkie niezbędne witaminy i minerały, których może brakować w danym typie mięsa. Oznacza to, że również skład roślinny każdego typu karmy nie jest przypadkowy i jest skonstruowany z myślą o konkretnym typie mięsa, który został wykorzystany w karmie.

Essential Foods dostarcza na rynek szeregu różnorodnych karm suchych, dzięki czemu bez większego problemu możemy znaleźć smak, który będzie najlepiej odpowiadał naszemu pupilowi. Karmy dostępne są w opakowaniach o różnych wielkościach, a ich warianty pozwalają na zakup bez względu na to, czy posiadamy psa małej czy też większej rasy. Karmy produkowane przez tego producenta otrzymamy w sklepach zoologicznych – zarówno stacjonarnych, jak i internetowych.