Czy Smerfy nadal są popularne?

 

Smerfy to małe niebieskie stworzenia żyjące w lesie, w swojej wiosce i w domkach przypominających małe grzybki. W ich wiosce żyje ponad sto smerfów, a każdy z nich ma swoje zadanie. Przez większość czasu ich życie jest spokojne, ale zapędzając się do lasu muszą uważać, ponieważ poluje na nich Gargamer ze swoim kotem. Chce wykorzystać ich magię.  

Smerfy bajką łączącą pokolenia

pościel smerfySmerfy są niesamowicie sympatyczne, a ich życie jest przepełnione przygodami. Nic dziwnego, że tak szybko zyskały sporą popularność. Ich twórcą jest belgijski rysownik komiksowy Pierre’a Culliforda. Postały na kartce papieru, formie komiksu i w niedługim czasie pokochały je wszystkie dzieci. Po niedługim czasie na podstawie komiksu powstał serial animowany. Przez wiele lat puszczano go jako wieczorynkę. Smerfy zyskały serca nie tylko dzieci, ale i dorosłych i towarzyszyły wielu pokoleniom w trakcie dobranocki. Smerfy były tak popularne na świecie na tyle, że jakiś czas temu powstał film o nich, do którego parę lat później nakręcono cześć drugą. W ten sposób wiele młodszych dzieci poznało smerfy po raz pierwszy od chwili zdjęci go z ramówki telewizji. Film był hitem, a smerfy szybko stały się bohaterami mały dzieci. To sprawiło, że zaczęło się sprzedawać coraz więcej zabawek ze smerfami. Urocze niebieskie stworzenia pojawiły się na kubka, ozdobiono nimi plecaki, piórniki a i zeszyty. W szkole coraz więcej dzieci miało koszulki z ulubionym smerfem. Popularna stała się nawet pościel smerfy. Pościel to niezbędny dodatek do pokoju naszego dziecka, a więc to doskonały sposób na ozdobienie pokoju dziecka bez wysiłku i dużego wkładu finansowego. Pościel i tak musimy kupić, więc dlaczego nie wybrać takie, która spodoba się naszego dziecku. W ten sposób, nie tylko sprawimy mu przyjemność, ale dodatkowo pozwolimy na pierwszy poważny wybór. Nasze dziecko, nawet najmłodsze poczuje, że liczymy się z jego zdaniem, w ten sposób będzie zadowolone. A szczęśliwe dziecko to dla rodzica największa nagroda. Dodatkowo taka pościel sprawi, że nasze dziecko chętniej położy się wieczorem do łóżka i będzie spokojniej spało.

Smerfy oglądały nasze babcie, a potem oglądaliśmy je my. Teraz dzięki filmowi obejrzały je nasze dzieci. Chętniej usiądą do smerfowych przygód. To bajka, która łączy pokolenia. Łatwiej będzie nam dogadać się z naszym sześcioletnim chłopcem, jeśli wspólnym tematem są smerfy, ale nie najnowsza gra komputerowa, w którą nigdy nie graliśmy. Każdemu zależy na dobrych relacjach z swoimi dziećmi.